Покрівля будівлі являє собою багатошарову конструкцію, де під зовнішнім покриттям знаходиться кілька ізолюючих і утеплюють шарів. У ролі гідроізоляції часто виступає ПВХ мембрана. Її численні переваги дозволяють повністю виключити протікання і передчасну порчу конструкції. Ця стаття розповість, в чому полягає технологія монтажу мембранної покрівлі Logicroof V-RP, і на що важливо звернути увагу для якісного виконання робіт.

Структура типової покрівлі

   Мовою фахівців з облаштування покрівельних конструкцій останні звуться «покрівельний пиріг». При більш детальному розгляді структури вибір на користь такого найменування стає зрозуміліше:ПВХ Logicroof V-RP 1,2 мм мембрана красная 2,10x25 м

  • нижній шар - це підстава даху;
  • на нього покладений шар пароізоляції, яка покликана захищати розташований вище утеплювач від вогкості і гниття;
  • на пароізоляцію послідовно укладають кілька шарів теплоізоляції, використовуючи для цього різні типи матеріалів для грамотного розподілу навантаження;
  • всі укладені шари утеплювача фіксують спеціальним кріпленням, що враховує товщину отриманої структури;
  • поверх утеплювача укладається покрівельна мембрана, яка виконує роль захисного і декоративного покриття.

   Дотримання цієї послідовності є обов'язковим для всіх типів мембранних покрівель, що дозволяє забезпечити збереження і тривалий термін служби матеріалів.

Способи фіксації крайок і зрізів

   Залежно від типу покриття і основи фіксація мембранної покрівлі здійснюється:

  • Клейовим способом, рекомендованим для матеріалів ЕПДМ. Стики надійно проклеюють двосторонніми клейовими стрічками, що дозволяє обійтися без дорогого обладнання та завершити роботу в стислі терміни.
  • Баластовим методом. Застосовується на плоских дахах, має на увазі фіксацію полотна за допомогою шару гальки або щебеню, вага яких утримує мембрану. Кількість баласту обмежена - не більше 50 кг на квадратний метр покриття. При наявності гострих поверхонь і кутів в конструкції покрівлі матеріал потребує захисту від можливих пошкоджень і порушення герметичності.
  • Звареним способом, при якому будь-яка покрівельна мембрана - пвх мембрана, epdm мембрана або ТПО мембрана - піддається зварюванні нагрітим повітрям. Зрізи укладають внахлест на відстань близько 5 см і склеюють повітряним потоком 600⁰С. Важливо виключити перегрівання матеріалу, щоб не допустити його загоряння.

   Перед початком монтажних робіт поверхню мембрани необхідно ретельно очистити. Лише в цьому випадку вдасться забезпечити щільне прилягання, взаємне скріплення шарів.