Грамотне облаштування покрівлі з гарантією ретельної закладення крайок і стиків окремих фрагментів матеріалу - запорука тривалої і безпечної експлуатації будівлі або споруди. Це пояснює строгість вимог, що пред'являються до монтажних робіт. Якщо ви маєте намір облаштувати мембранну покрівлю, наступна інформація розповість про популярних методах фіксації полотна і їх особливості.ПВХ Logicroof V-RP 1,2 мм мембрана біла

Варіанти монтажу конструкцій мембранної покрівлі

   Залежно від конструктивних відмінностей даху об'єкту і кліматичних умов в регіоні його експлуатації виділяють:

  • Баластний монтаж ПВХ мембран застосовується для плоских покрівель і дахів з ухилом до 15 градусів. Після укладання і вирівнювання матеріалу з герметичною закладенням швів на поверхню полотна засипають шар баласту, роль якого виконує щебінь, галька або інші дрібні будівельні матеріали фракцією від 20 до 40 мм без виражених гострих країв і крайок. Вага баласту повинен становити не менше 50 кг на квадратний метр поверхні. Виключити пошкодження мембрани під впливом вітру або вагового навантаження дозволить проміжний шар посиленого нетканого полотна.
  • Механічний спосіб. Вважається більш надійним і безпечним, що забезпечує цілісність полотна. Принцип механічної фіксації - мембрана покрівельна кріпиться за допомогою анкерів або дискових власників на основу з деревини, залізобетону або профнастилу. Важливо використовувати металеві кріплення з круглої капелюшком без гострих країв, під які рекомендується підкладати складені в кілька шарів невеликі відрізки мембрани.
  • Клейовий метод. Може застосовуватися в якості самостійного способу або одночасно з механічною або баластної фіксацією. Рекомендується наносити клеїть по периметру і в місцях стику полотен, а також в точках контакту з комунікаціями, трубами і каналами. В даному випадку необхідно передбачити регулярне ревізію і дрібний ремонт покриття через високого ризику руйнування проклеєних швів. Лише в цьому випадку пвх мембрана, epdm мембрана або ТПО мембрана забезпечить герметичність покрівельного простору, а монтаж мембранної покрівлі буде економічно доцільним.
  • Зварювання крайок і швів термічним впливом зі застосуванням спеціального зварювального обладнання. Нагріваючи повітря до температури в 600⁰С, такий апарат легко з'єднує зрізи, покладені внахлест на відстань до 100 мм. Отриманий шов не руйнується під впливом УФ випромінювання морозів або опадів.

   З погляду швидкості і собівартості робіт відчутні переваги має останній спосіб, застосовуваний при облаштуванні житлових і промислових об'єктів різної площі.